Logo Gmina Osieck

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9498
W sumie: 78871

Moja Przyszłość

 

Moja Przyszłość  

Projekt systemowy "Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - Moja Przyszłość"

Projekt jest realizowany w ramach: 

Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach

Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty,

Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

 

 

 informacja o projekcie.pdf

 

 

Regulamin rekrutacji uczniów/uczennic i uczestnictwa w projekcie systemowym Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - Moja Przyszłość

regulamin rekrutacji.pdf

 

Formularz zgłoszenia dziecka na zajęcia pozalekcyjne odbywające się w ramach projektu 

formularz zgloszenia dziecka.docx

 

Zapytanie ofertowe na zakup usługi edukacyjnej polegającej na przygotowaniu i przeprowadzeniu zajęć dodatkowych dla uczniów

Zapytanie ofertowe

Załącznik Nr 1 - formularz ofertowy

Załącznik Nr 2 - oświadczenie

Załącznik Nr 3 - oświadczenie

Załącznik Nr 4 - wzór umowy zlecenie

 

Wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie w ramach projektu MOJA PRZYSZŁOŚĆ - grupa Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych

 

Dnia 25.11.2014r odbyła się wycieczka w ramach projektu MOJA PRZYSZŁOŚĆ do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie.

Zajęcia miały charakter laboratoryjny, uczniowie zapoznali się najpierw z terenem i otoczeniem ośrodka. Zajęcia rozpoczęły się od wyjścia na zewnątrz i w różnych ekosystemach życia w lesie sami szukali i przygotowywali preparaty (mchy, porosty na drzewach i gałęziach, w stawie rośliny wodne itp.) pod asystą opiekunów. Po powrocie do Centrum Edukacji były kolejne zajęcia w sali muzealnej, gdzie jest odtworzony jak najbardziej naturalnie cały proces życia w lesie. Uczniowie nie tylko słuchali prowadzącego, ale odgadywali nazwy zwierząt i ptaków, ich głosy i zwyczaje. 

Kolejnym etapem tego wyjazdu była praca z mikroskopem. Każde dziecko miało swoje stanowisko, były gotowe preparaty, ale najwięcej dzieci pracowały na preparatach zebranych przez dzieci na zewnątrz na początku zajęć.

Zajęcia te miały na celu zdobywanie umiejętności i wiedzy, rozwijania i wykorzystywania zdobytej wiedzy oraz podejmowania samodzielnych decyzji.

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Wycieczka do Warszawy na program Wszystko o człowieku w ramach projektu MOJA PRZYSZŁOŚĆ - grupa Gimnazjum im. Ksiecia J. Poniatowskiego

02.12.2014r. odbył się wyjazd gimnazjalistów w ramach projektu MOJA PRZYSZŁOŚĆ do Warszawy na program „Wszystko o człowieku”.

Bohaterem projekcji jest człowiek. W sali 3D uczniowie odbyli trójwymiarową podróż w głąb naszego ciała, aby zobaczyć, jak wygląda od wewnątrz. W sali ruchu wyruszyli w podróż do odległych miejsc na Ziemi, aby podziwiać najpiękniejsze budowle zbudowane przez człowieka. Siedząc w ruchomych fotelach doświadczyli wszystkiego nie tylko zmysłami wzroku i słuchu. W sali inspiracji zobaczyli opowieść o pozornie niemożliwych do spełniania marzeniach i determinacji w dążeniu do  ich osiągnięcia. W sali wyobraźni przenieśli się w przyszłość i stanęli oko w oko z postępami w dziedzinie badań genetycznych. Słuchowisko pokazywało jaki wpływ na nasze życie mogą mieć tego typu osiągnięcia oraz czy powinniśmy je akceptować, zadawało pytanie o etyczne granice ingerencji nauki w życie ludzkie. W sali muzyki dowiedzieli się, iż poprzez muzykę możemy wyrazić różnego rodzaju emocje, że każdy z nas może bez trudu tworzyć własną… muzykę, a użycie słów bywa czasami zbędne. Na koniec w sali interaktywnej poznali odpowiedzi na intrygujące pytania na temat faktów, postaci, narodów, kultur i wybitnych indywidualności. Tu każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę oraz podjąć rywalizację z innymi uczestnikami.

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wycieczka do Pijalni Czekolady Wedel w Warszawie w ramach projektu MOJA PRZYSZŁOŚĆ - grupa Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych

Dnia 4 grudnia 2014 roku w ramach projektu „Moja przyszłość”  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy do Pijalni Czekolady Wedel.  

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach czekoladowych poprowadzonych przez przemiłe panie, które przedstawiły  historię powstania zakładu, która stała się materiałem dydaktycznym do przeprowadzenia zajęć z języka angielskiego.

Przedstawiono też technikę wyrobu czekolady, co zostało następnie wykorzystane na zajęciach z matematyki.

Każdy mógł się wykazać umiejętnością dekorowania świątecznych pierników oraz rozpoznawania rodzaju czekolady, z jakiej sporządzony został napój, którym wszyscy uczestnicy warsztatów zostali poczęstowani. Każdy wykazał się dużą pomysłowością. Uczniowie otrzymali na zakończenie zajęć słodkie podarunki. 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

 

Wójt Gminy Zaprasza

Karolina Zowczak
wojt@gminaosieck.pl
Godziny przyjęć interesantów: 
pon. 9:00 - 17:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.