Logo Gmina Osieck

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12913
W sumie: 162401

News

News zdjęcie id 1029

Program "Czyste Powietrze"

12.09.2018

Zgodnie z porozumieniem z dnia 7 czerwca 2018r. w sprawie realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” Wojewódzki Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie informuje, iż w ramach powyższego działania będzie udzielane dofinansowanie w formie bezzwrotnych dotacji oraz pożyczek. Celem Programu jest poprawa efektywności energetycznej, zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń atmosfery.

Oferta skierowana będzie do osób fizycznych posiadających prawo własności lub będących współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego lub osób, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

W ramach Programu zostanie dofinansowana wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych paliwem stałym na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, (spełniające założenia Programu), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne oraz pompy ciepła. Dofinansowane będą również prace termomodernizacyjne polegające m. in. na docieplaniu przegród zewnętrznych/wewnętrznych budynku oraz wymianie/montażu stolarki zewnętrznej.

Intensywność wsparcia dotacyjnego uzależniona będzie od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia wynosić będzie 7 tyś. zł, natomiast maksymalne koszty kwalifikowane od których liczona będzie dotacja – 53 tyś. złotych.

W ramach powyższej oferty możliwy będzie również zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz mikroinstalacji fotowoltoicznej (wyłącznie w formie pożyczek).

W związku z powyższym, w gminach na terenie województwa mazowieckiego, będą prowadzone spotkania z Mieszkańcami- celem przedstawienia warunków Programu oraz pomocy w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie, o dacie planowanego szkolenia dla Mieszkańców Gminy Osieck poinformujemy gdy będzie ono znane. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu szkoleń pojawią się sukcesywnie na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu. Nabór wniosków w Programie „Czyste Powietrze” rozpocznie się po przeprowadzeniu warsztatów w gminach na terenie Mazowsza.

 https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/

 http://www.wfosigw.pl/strona-glowna/aktualnosci/20970

Wójt Gminy Zaprasza

Karolina Zowczak
wojt@gminaosieck.pl
Godziny przyjęć interesantów: 
pon. 9:00 - 17:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.