Logo Gmina Osieck

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 993
W sumie: 75303

News

News zdjęcie id 1262

RAZEM BEZPIECZNIEJ w Gminie Osieck!

08.04.2019

Mamy to! Jako jedyni z powiatu otwockiego i jedni z siedmiu z województwa mazowieckiego. Gmina Osieck pozyskała 25 000,00 zł. dofinansowania do projektu z obszaru bezpieczeństwa „Bezpieczny TY …Bezpieczna JA! RAZEM BEZPIECZNIEJ w Gminie Osieck! – doświetlenie przejść dla pieszych” w ramach "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

„Bezpieczny TY …Bezpieczna JA! RAZEM BEZPIECZNIEJ w Gminie Osieck! – doświetlenie przejść dla pieszych” to projekt, który zakłada budowę oświetlenia w obrębie dwóch przejść dla pieszych oraz modernizację i montaż lamp w obrębie czterech, często uczęszczanych przejść dla pieszych na terenie Gminy Osieck a co z tego wynika wzrost bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Jest to innowacyjne działanie na skalę gminy gdyż w trzech z sześciu typowanych propozycjach doświetlenia przejść dla pieszych jest brak oświetlenia a trzy pozostałe przewidują instalację nowych, mocniejszych lamp LED.

Planowane w ramach projektu działania (spotkania, warsztaty, debata) podniosą wiedzę i umiejętności dorosłych mieszkańców gminy, seniorów oraz dzieci i młodzieży w kwestii udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zastosowania defibrylatora AED w akcji reanimacyjnej. Nauczą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i jak pomóc osobie potrzebującej pomocy, pozwolą wypracować schemat pożądanych zachowań w sytuacji zagrażającej życiu. Zamierzeniami projektu jest również zwiększenie świadomości wszystkich mieszkańców gminy, od przedszkolaka do seniora w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Projekt zakłada wypracowanie wśród mieszkańców gminy nawyku noszenia elementów odblaskowych, stworzenia mody na bycie widocznym, co wraz z otrzymanymi gadżetami zaowocuje większą widocznością pieszych i rowerzystów po zmroku na drodze. Zamierzeniami projektu jest również promowanie możliwości jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Aplikacja Moja Komend, promowanie efektywnych metod zabezpieczenia mienia oraz wzmocnienie działania służb w obszarze ochrony życia i zdrowia po przez zakup i przekazanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogorzeli defibrylatora AED.

>>> http://razembezpieczniej.mswia.gov.pl/rb/aktualnosci/4266,Dofinansowanie-projektow-w-ramach-naboru-do-Programu-0392019-informacje-biezace.html

 

PARTNERZY PROJEKTU:

1. Gmina Osieck 

2. Komenda Powiatowa Policji w Otwocku

3. Ochotnicza Straż Pożarna w Pogorzeli

4. Szkoła Podstawowa w Augustówce

5. Szkoła Podstawowa w Osiecku

6. Publiczne Przedszkole w Sobienkach

7. Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Osieckie maluchy" w Osiecku 

8. Przedszkole Niepubliczne "Leśne Ludki" w Augustówce

9. Gazeta Halootwock

Wójt Gminy Zaprasza

Karolina Zowczak
wojt@gminaosieck.pl
Godziny przyjęć interesantów: 
pon. 9:00 - 17:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.